یک خواننده ایتالیایی قطعه «بی‌قرار» امین حبیبی را کاور می‌کند

یک خواننده ایتالیایی قطعه «بی‌قرار» امین حبیبی را کاور می‌کند

موسیقی ما – مقوله کاور کردن آثار موسیقی یکی از مواردی است که همیشه جالب توجه بوده است. برخی از منتقدان و مخاطبان با این کار مخالف هستند و در مقابل هم برخی هستند که مشکلی در کپی برداری یا الهام از قطعات موسیقی خارجی نمی‌بینند. طی سال‌های گذشته شنونده آثار متعددی در موسیقی پاپ داخل بوده‌ایم که برگرفته از یک قطعه خارجی بوده‌اند اما برای اولین بار اتفاقی خلاف این روند رخ داده است.

یک خواننده جوان ایتالیایی قطعه «بی‌قرار» که با صدای «امین حبیبی» و در سال ۸۶ منتشر شد را کاور کرده است. این اثر در آلبوم «عشق همیشگی» امین حبیبی قرار داشت و این خواننده ایتالیایی با کسب رضایت از صاحب اثر چنین تصمیمی را عملی کرده است. البته قطعه بی‌قرار در آلبوم «وقتی به تو فکر می‌کنم» که اسفند سال گذشته منتشر شده بود هم با تنظیمی متفاوت شنیده شد. پیش از این برخی خوانندگان غیر ایرانی اقدام به بازخوانی قطعات پاپ فارسی کرده بودند اما آن‌ها صرفا‌‌ همان شعر را مجددا خوانده بودند.

قطعه فوق به زودی و همزمان در رسانه‌های موسیقی ایران و ایتالیا منتشر خواهد شد و نام امین حبیبی در پوستر آن به عنوان آهنگساز ذکر شده است. ترانه سرای این قطعه یک هنرمند ایرانی – ایتالیایی است و تمامی مراحل تولید اثر هم در آن کشور انجام شده است. انتشار این قطعه، از کشوری که یکی از مهدهای اصلی موسیقی است، می‌تواند فتح بابی برای ارتباط بیشتر موزیسین‌های پاپ داخل با همتایان بین المللی خود باشد. همکاری‌هایی از این دست می‌تواند باعث ایجاد تفاوت در فضای کنونی بازار موسیقی پاپ شود.

از سوی دیگر امین حبیبی این روز‌ها به همراه اعضای ارکستر خود مشغول تمرین برای اجرای زنده است. او تا کنون در تهران اجرای رسمی و بزرگ نداشته است و به زودی در یکی از سالن‌های پایتخت روی صحنه خواهد رفت.

به اشتراک بگذارید:

ارسال ديدگاه